Campbell törpehörcsög

 

Nagyon hasonlít a dzsungáriai höcsögre, de ez a faj kicsit nagyobb, 8–10 cm. Nagyon sok színvariációja ismert. A vad színezet szürkésbarna, a háti csík nem fekete, hanem sötétbarna. Emiatt sokan keverik az elõzõ fajjal. A hímek erõsebb felépítésûek, mint a nõstények. Élõhelye Észak-Mongólia, Mandzsúria, valamint Kína északi területei.

Terráriumának berendezése megegyezik az elõzõ fajéval, csak több búvóhelyet kell biztosítani, mert nem nagyon osztozkodnak a hálóhelyen. Éjszaka tevékenyek, a nappalt átalusszák. Nem nevezhetõk szelídeknek, fõleg a nõstények harciasabbak. Nem keresztezhetõ a dzsungáriai törpehörcsöggel.


 

Roborovszki törpehörcsög

 

A legkisebb testmérettel ez a hörcsögfaj rendelkezik. 1903-ban írták le elõször. Élõhelye Kína, Mongólia és Oroszország félsivatagos és homoksivatagos területei. Bundája homokszínû, néha vörösesbarna, hátáról hiányzik a csík. Hasa fehér, talpa szõrös. Jellegzetessége a fehér foltok a szemek felett. Hét centiméternél nem nõ nagyobbra.

Terráriumi igénye különbözik a már megismert törpehörcsögökhöz képest. Ideálisabb számára egy kisemlõs ketrec, mert nagy mozgásigénye van. A melegebb hõmérsékletet kedveli.

Nappal és éjszaka is tevékenyek. Tenyésztése nehéz, mert párválasztó. Szaporodásuk csak akkor eredményes, ha mindennel meg vannak elégedve. A fiatalok fejlõdése lassabb, hathetes koruk elõtt nem szabad elválasztani õket. Az azonos nemûeket lehet kisebb csoportban is tartani

Asztali nézet