Tartása


Szobahőmérsékleten, leginkább 20-25 °C-on érzik jól magukat. Az egy-két állat számára kialakított férőhely legalább 35-40 cm hosszú és 25 cm magas legyen. Lakóhelynek megfelel mind a terrárium, mind a ketrec. Ha ketrec mellett döntünk, akkor azonban oda kell figyelni a választásnál, hogy igen apró rácstávolságú lakóhelyet válasszunk, különben egyszer csak állatkánk hűlt helyét találjuk. A legjobb megoldásnak a különböző méretű műanyag terráriumok, melyek nagy részét kifejezetten hörcsögöknek gyártják.
Alomnak megfelel a faforgács vagy csutkaalom. / az előbbibe szívesen beássák magukat, míg az utóbbi jobb szagelszívó hatású./
Emellett fészekanyagnak kaphatnak szénát és papírtörölközőt. Ezeket felaprítják és házikójukat kibélelik vele. A lakhely berendezései közé tartozzon még egy is odú vagy házikó. Ez lehet cserép, kerámia vagy fa, s ma már szinte mindenféle alakú és nagyságú kapható belőlük. Mindenképpen legyen futókerekük, melyet lehetőleg lakhelyük közepén helyezzünk el, hogy könnyedén tudjanak ki-be szállni. Fontos, hogy a legkisebb átmérőjű kereket válasszunk, mert a nagyobbak hajtása problémákat okozhat az apró höriknek. Szinte mindegy, hogy milyen anyagból készül a kerék, bár a műanyagot idővel szétrágják. Fogkoptatásra nagyon jól megfelelnek a különböző WC- ill. egyéb papírgurigák, melyekben szívesen bújkálnak is, de a faágakat is előszeretettel rágcsálják.
Ha megijednek vagy félnek, akkor hangosan cserregnek, esetleg még hanyatt is fekszenek közben, ami nagyon mókás látvány.
Nagyon kíváncsi természetűek, s hamar kézhez szoktathatók. Ha a gazdi rendszeresen foglalkozik vele, akkor a höri magától, lelkesen mászik az ember kezébe egy kis simogatásért és felfedező sétáért.



Etetése

A kedvencünknek megfelelő táplálékot már könnyedén beszerezhetjük bármelyik kisállatkereskedésben, vagy pl. a Fressnapf-ben. Mikikisérleteztünk" egy olyan magkeveréket, ami tele van extrával, és szívesen fogyasztják a kis kedvenceink. Mivel úgy gondoltuk, másoknak is segítünk, hogy ne kelljen eleség után futkosni, ezért nagyobb tételben bekeverjük és eladásra is kínáljuk. A „Kiegészítóket kínálunk" menüpont alatt található a magkeverék.

- extra magkeverék, ami minden igényt kielégít. Nem csupán az alap magokat találja meg benne, hanem minden luxusterméket, amit imádnak a hörcsögök, és ami ahhoz szükséges, hogy egészséges legyen az állatkájuk.
A magkeverék tartalma : - napraforgó, - árpa, - kukorica, - nyúltáp, - búza, - köles, - borsószirom, - magas fehérjetartalmú száraz macskaeledel,  - mogyoró, - C vitaminnal dúsított tengerimalac eledel ( nyers fehérje, nyers olaj és zsír, nyers rost, nyers hamu, réz, A, D3, E, C vitaminok) . Ez a magkeverék tökéletes összetételű, mindent tartalmaz, ami nincs meg az olcsóbb, kimért eledelben, viszont jóval kedvezőbb az ára, mint a dobozos – ugyanezeket az összetevőket tartalmazó – márkás termékeknek. 500.- Ft / kg.



Számtalan kiegészítő eledelt is találunk már a boltok polcain, jutalom falatok, dropszok, mézes és egyéb ízű rágnivalók….tehát határ csak a csillagos ég ( és a pénztárcánk )


Emellett szüksége van a hörcsögünknek állati fehérjére is, amit a természetben a kukacok, csigák lakmározásából fedez. Adhatunk neki 2-3 naponta lisztkukacot, tücsköt, kaphat tejfölt, túrót, sajtot, főtt tojást.




Végül, de nem utolsósorban nem feledkezhetünk meg a lédús zöldségekről.

Amit adhatunk kedvencünknek : -alma, -kukorica; -uborka; -eper; -paprika; -banán; -sárgarépa; -fehérrépa, -brokkoli; -körte; -tök; -mangó; -saláta; -barack; -zeller; -szőlő; -sárgadinnye; -cukkini; -görögdinnye; -borsó.
Kerüljük a "k"-val kezdődő zöldségeket, mert puffasztanak. A sárgarépa és a paradicsom zöldje mérgező!!!

Itt is szeretném felhívni a figyelmet az önitató szükségességére!
Adjuk meg az állatnak a lehetőséget, hogy ha szomjas, akkor ihasson!





Viselkedése

Éjszakai állatok, mint a legtöbb rágcsáló. Estefelé bújnak elő, legaktívabbak a hajnali órákban. Territóriális állatok, rájuk is jellemzőek a harcok. Igyekeznek megvédeni a területüket a "betolakodókkal" szemben.
Valójában "ifjúkorukban" a veszélyesebbek. Ha még kicsik, könnyen szelídülnek, így később nem harapnak egyáltalán, vagy csak jelzés gyanánt. Nagyon sok függ attól, hogy mennyit foglalkozunk velük, s milyen gyakran vesszük ki őket. Minél több időt fordítunk a hörcsögünkre, annál jobban megszokja jelenlétünket, és annál szelídebb lesz. 
Magányosan tarthatóak. Egynemű egyedek egyáltalán nem viselik el egymást.
Párban pedig csak akkor tartsunk hörcsögöt, ha szaporulatot szeretnénk.

Asztali nézet